Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Oprawki, które dodadzą Ci uroku

dobór okularów do kształtu twarzy

Dobrze dobrane oprawki do kształtu twarzy są w stanie dodać dużo uroku i podkreślić atuty urody. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek?

Okulary to nie tylko przyrząd optyczny umożliwiający prawidłowe widzenie, ale również element stylizacji, który może podkreślić rysy twarzy i wydobyć z twarzy jej atuty. Dobrze dobrane okulary mogą dodać dużo pewności siebie i nadać nam charakterystyczny rys. Jak dobrać okulary do kształtu twarzy i na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek?

Czy kształt twarzy ma znaczenie?

Przy wyborze okularów najczęściej kierujemy się parametrami technicznymi, tymczasem dobór oprawek do kształtu twarzy jest tym, co powinno stanowić jeden z ważniejszych punktów w czasie zakupu okularów. Okulary mogą przywrócić proporcje twarzy lub całkiem je zaburzyć, dlatego ważne jest, by wiedzieć, czy mamy twarz okrągłą, czy kwadratową, żeby nie kupić nieodpowiedniego modelu okularów.

Jak określić kształt twarzy?

Aby dobrze dobrać okulary, należy nie tylko zwrócić uwagę na ich parametry i rodzaj szkieł okularowych, ale również na właściwe oprawki. W czasie zakupu okularów warto oddać się w ręce specjalisty, który nie tylko podpowie nam, jakie modele okularów cieszą się obecnie największym zainteresowaniem, ale również podpowie, w którym będzie nam do twarzy. Jest to istotne, ponieważ dobrze dobrane okulary mogą wydobyć z naszego typu urody wszystkie atuty i podkreślić nasze największe zalety, np. regularność rysów twarzy czy duże oczy.

Aby określić kształt twarzy, należy zebrać włosy na bok i dokładnie obejrzeć się w lustrze. Następnie warto narysować na lustrze kontur naszej twarzy – można to zrobić szminką, można również wykorzystać do tego celu kredki do makijażu. To pomoże nam jasno zobrazować, czy mamy twarz okrągłą, owalną, trójkątną czy kwadratową.

Twarz okrągła

Pełna, okrągła twarz wymaga oprawek okularowych, które ją wydłużą. W tym celu najlepiej wybierać oprawki kanciaste, które będą przeciwwagą dla krągłości twarzy. U takiej osoby sprawdzą się oprawki kwadratowe oraz prostokątne. Kolory oprawek z kolei warto dobrać do typu urody.

Twarz owalna

Osoby o twarzy owalnej mają większy wybór, ponieważ ich twarz jest symetryczna. Będą dobrze wyglądać zarówno w kanciastych oprawkach, jak i okrągłych, awiatorach czy typu cat eyes. Warto jedynie zwrócić szczególną uwagę na kolorystykę oprawek, ponieważ te o barwach wyrazistych mogą nie wyglądać najlepiej u osób o jasnym typie urody.

Twarz trójkątna

Osoby o twarzach trójkątnych zazwyczaj mają dość kanciastą brodę, od której warto odwrócić uwagę. Aby to zrobić, należy sięgnąć po większe okulary np. w owalnych oprawkach lub awiatorach. W ten sposób uwaga naturalnie zostanie skierowana na górną część twarzy, co nada jej inne proporcje.

Twarz kwadratowa

Zgodnie z zasadą przeciwwagi osoby o twarzy kwadratowej powinny wybierać owalne oprawki, które nadadzą ich rysom miękkości. Oprócz tego warto zwrócić uwagę również na kolorystykę oprawek, ponieważ w tym wypadku mogą sprawdzić się oprawki dwukolorowe, które są ciemniejsze na górze, a jaśniejsze na dole.

Kierując się tymi zasadami, jesteśmy w stanie tak dobrać oprawki, by poprawić proporcje swojej twarzy oraz podkreślić jej atuty. Przy zakupie oprawek warto zwracać uwagę na kształt twarzy, a także na typ urody. Blondynki o jasnej karnacji mogą nie wyglądać dobrze w ciemnych i ciężkich oprawkach, a szatynki i brunetki mogą niekorzystnie wypaść w pastelowych kolorach. Dobrze dobrane okulary to ważny element stylizacji, który sprawi, że nawet w zwykłym T-shircie oraz jeansach będziemy czuć się atrakcyjnie i wyjątkowo.

Dodaj komentarz