Światło BLUE Light – jak redukować jego wpływ na nasz organizm?

Blue light

Światło niebieskie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Emitują je każdego dnia promienie słoneczne będące naturalnym nośnikiem wspomnianego światła.

W odpowiedniej ilości pomaga nam zachować fizjologiczny balans, sprzyja zasypianiu i powoduje dobre samopoczucie. Niestety w obecnych czasach jesteśmy narażeni z każdej strony na oddziaływanie negatywnego promieniowania światła niebieskiego przez wyświetlacze, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Każdy ekran to dodatkowa dawka emisji obciążającej nasz wzrok.

Pracując przed wyświetlaczami, spoglądając na telefon, czy też oglądając telewizję powinniśmy w odpowiedni sposób zabezpieczyć nasze oczy. Mogą nam w tym pomóc okulary z soczewkami BLUE Light, redukującymi negatywny wpływ światła na nasz wzrok.

Soczewki BLUE Light są przeznaczone dla wszystkich. Niezależnie czy posiadasz wadę wzroku czy nie – możesz stosować szkła z odpowiednim filtrem promieni światła niebieskiego zabezpieczając swój wzrok przed możliwym uszkodzeniem przez długotrwałe narażanie na światło.

Negatywny wpływ promieniowania możemy zauważyć gdy twoje oczy łzawią, są zaczerwienione lub też odczuwasz ich suchość, jednak to nie jedyne objawy jakie się pojawiają, mogą również wystąpić bóle głowy, nieostrość widzenia oraz bezsenność. Odpowiednio dopasowane soczewki umożliwiają wielogodzinną pracę przed ekranami bez uczucia zmęczonych oczu.

Ponadto szkła wyposażone w filtr światła niebieskiego redukują odblaski, zatem korzystanie z nich na co dzień znacznie zwiększa komfort widzenia i odciąża aparat wzroku.

Doradcy w salonach Inter Optyk przeprowadzą badanie wzroku i pomogą Ci dobrać odpowiednie oprawki.

Listę naszych salonów znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz