5 gadżetów idealnych dla osób noszących okulary

5 gadżetów idealnych dla osób noszących okulary

Aby okulary nam długo posłużyły, należy o nie właściwie dbać. Jakie akcesoria ułatwiają dbanie o okulary?

Rynek akcesoriów optycznych mocno się rozrasta, a w sklepach optycznych co roku pojawiają się nowe gadżety, które ułatwiają życie okularnikom. Niektóre z nich rzeczywiście są bardzo przydatne, ułatwiają utrzymanie okularów w czystości lub zapobiegają parowaniu szkieł okularowych. Na jakie akcesoria warto zwrócić uwagę i które mogą stanowić dobry prezent?

Przydatne akcesoria

Kupując gadżety do okularów, warto najpierw zastanowić się nad tym, czy wybierany przez nas przedmiot będzie użytkowany na co dzień, czy raczej będzie stanowił luksusowy gadżet. Etui do przechowywania kilku par okularów może być bardzo przydatne, ale ozdobna lupka na łańcuszku do powiększania drobnego druku może stanowić raczej element biżuterii, a więc przedmiot, z którego niekoniecznie będziemy korzystać każdego dnia.

Decydując się na zakup gadżetów dla okularników, dobrze jest także zastanowić się, czego dana osoba potrzebuje. Łańcuszek do okularów sprawdzi się jako prezent dla osób spędzających dużo czasu przy komputerze. Ze sznureczka do okularów ucieszą się sportowcy, a także miłośnicy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Płyny i żele zapobiegające parowaniu szkieł okularowych będą stanowiły praktyczny i rozsądny prezent dla każdego okularnika.

Co warto kupić?

Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju akcesoriów do okularów. Przed zakupem dobrze jest zrobić rekonesans na rynku, by wybrać produkt najlepszej jakości, który posłuży nam przez dłuższy czas. Na jakie gadżety warto zwrócić uwagę?

  • Etui do okularów

Etui do okularów to ładny i praktyczny prezent dla każdego okularnika. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów etui: stonowane i kolorowe, w dziecięce printy, miękkie, półtwarde, twarde. Powodzeniem cieszą się również etui, w których możemy przechowywać kilka par okularów. To doskonały gadżet dla osób, które mają wiele różnych rodzajów okularów – taki futerał wspaniale je porządkuje i sprawia, że nie trzeba ich szukać w czeluściach szuflad.

Dobrze dobrane etui z pewnością się przyda. Dzieci ucieszą się z kolorowych, bajkowych futerałów, które będą chętnie nosiły ze sobą do szkoły. Młodzież nie będzie się wstydzić etui w fantazyjnych kształtach lub kolorach (np. neonowych!), kobiety docenią delikatne motywy na futerale, a panowie solidność i jakość wykonania.

  • Łańcuszek do okularów

Łańcuszek do okularów to kolejny przydatny gadżet dla okularników. Sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób wykonujących pracę biurową, spędzających wiele godzin przy komputerze czy nad książkami. Współczesne łańcuszki do okularów nie muszą kojarzyć się z przedmiotem przeznaczonym dla seniorów. Dziś akcesoria te przypominają fantazyjną biżuterię, są wykonane ze stali, posrebrzane, pozłacane, ozdabiane perłami czy koralikami. W sklepach optycznych znajdziemy również łańcuszki ze sznurka czy kolorowe opaski przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Szeroka gama produktów sprawia, że przedmioty te mogą stanowić fantastyczny prezent dla niemal każdej osoby.

  • Sznurek do okularów dla sportowca

Dla pasjonatów aktywności fizycznej dobrym prezentem będzie sznurek do okularów. Sprawdzi się w przypadku osób, które chętnie jeżdżą na rowerze, uprawiają jogging czy nordic walking, a także inne rodzaje aktywności. Sznurki do okularów dla sportowców wykonane są z różnych rodzajów materiałów, mają regulowane paski, co podnosi komfort ich użytkowania.

  • Płyny i żele zapobiegające parowaniu okularów

Parowanie szkieł okularowych to jeden z częstszych problemów okularników. W deszczowe dni czy przy zmianie temperatur na szkłach okularowych pojawia się para. Ogranicza ona zakres widzenia, a także obniża komfort użytkowania okularów. Aby temu zapobiegać, można kupić okulary ze specjalną powłoką zabezpieczającą je przed parowaniem, ale można również sięgnąć po specjalne preparaty, które tworzą na szkłach powłokę ochronną zabezpieczającą je przed osadzaniem się pary. W sklepach optycznych znajdziemy także zestawy składające się z płynu i ściereczki, które mogą stanowić must have w torebce czy plecaku okularnika.

  • Stacja do czyszczenia okularów

Stacja do czyszczenia okularów to przedmiot, z którego ucieszą się wszyscy miłośnicy gadżetów. Można w niej czyścić nie tylko okulary, ale też gogle czy przyłbice. Zawiera spray oraz miękkie chusteczki, które nie rysują szkieł okularowych. Gdy ma się w domu taką stację, czyszczenie okularów staje się proste i przyjemne.

Powyższe gadżety mogą ułatwić życie okularników i sprawić, że utrzymanie okularów w czystości czy użytkowanie ich staną się dużo prostsze. Warto zwrócić na nie uwagę przy poszukiwaniu inspiracji na prezent dla okularnika.

Dodaj komentarz